Hümanist Büro çocukla ilgili haberleri yorumluyor...


11 Haziran 2012

İlköğretim okulunda taciz gözaltısı!

Hatay’da ilköğretim okulunda bazı öğrencilere cinsel istismar ve tacizde bulunulduğu, reşit olmayanlarla ilişkiye girildiği iddiasıyla aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.
Hatay'da bir ilköğretim okulunda bazı öğrencilere 2007 yılından itibaren cinsel istismar ve tacizde bulunulduğu, reşit olmayanlarla ilişkiye girildiği iddiasıyla başlatılan adli soruşturmada, aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu toplam 5 kişi şüpheli sıfatıyla gözaltına alınmış.

Hatay Valiliği internet sitesinden yapılan basın açıklamasında ise, okulun bulunduğu yer ve okulun adı ile olayın gerçekleştiği zaman dilimi de verilerek şüpheliler hakkında soruşturma başlatılacağı, mağdur çocuklarla ilgili koruyucu ve rehabilite edici nitelikteki her türlü önlemin valilik tarafından ivedilikle alınacağı bildirilmiş.

Valilik yetkilileri, ivedilikle alınması gereken en büyük önlemin gizlilik olduğunu bilmiyor mu? Okulun adını ve yerini vererek yaptığı açıklama ile bu okuldaki (hatta köydeki) bütün çocuklar için oluşturduğu riskten doğan mağduriyeti önlemek için ne yapılacak?