Hümanist Büro çocukla ilgili haberleri yorumluyor...


8 Eylül 2012

Çocuk istismarı Türkiye'de konuşulacak!

Uluslararası Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Derneği (ISPCAN)'nin iki yılda bir dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlediği ISPCAN Uluslararası Çocuk İstismarı ve İhmali Kongresi'nin 19.su bu yıl Türkiye'de gerçekleştiriliyor.
ISPCAN'in Türkiye'deki Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği ile ortaklaşa düzenlediği, 9-12 Eylül tarihleri arasında Harbiye Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan kongreye 67 ülkeden yaklaşık 800 uzman katılacak. Bu yılki teması "Her çocuk önemlidir. Çocukların korunması için yerel, ulusal ve uluslararası işbirlikleri kurulmalıdır." olan kongre ile hem Türkiye'deki uzmanların, hem de toplumun konu hakkında bilgilenmesi, çocukların korunmasına yönelik çalışmaların ivme kazanması hedefleniyor.   
 
Her yıl dünya çapında katılım ile bir başka ülkede gerçekleşen bu toplantı ilk kez Türkiye’de yapılıyor. Bu toplantılar sistemlerin gelişimi, değişimi için önemli fırsatlar sunduğu için Türkiye’de çocuğun korunmasından sorumlu kurumların toplantıya gösterdiği ilgi önemli bir gösterge olabilir değil mi? Öyleyse acaba kongreye çocuğun korunmasından sorumlu kurumların katılımı nedir?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder