Hümanist Büro çocukla ilgili haberleri yorumluyor...


9 Eylül 2012

4 aylık hamile eşinin karnına oturdu!

Konya'da 4 aylık hamile eşini 3 yaşındaki üvey kızının gözleri önünde darp eden kişi komşuların ihbarıyla yakalanıp tutuklandı.
Konya Karatay İlçesi Çatalhöyük Mahallesi'nde oturan 4 aylık hamile bir kadın, 4 gün önce eşi tarafından darp edilmiş. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, vücudunda morluklar oluşan kadını Konya Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırmış. 

Gözaltına alınan B.A., emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış.
 
Hastanede 3 gün süren tedavisinin ardından taburcu olan ve ağabeyinin yanına sığınan kadın olayı şöyle anlatmış: “Yaklaşık 1,5 yıl önce imam nikahı ile birlikte yaşamaya başladığım B.A. ile 5 ay önce de resmi nikah kıydırmıştık. Sürekli beni darp ediyordu. Olay günü de beni ilk evliliğimden olan 3 yaşındaki kızım E'nin gözleri önünde darp etti. Evden çıkmama izin vermiyordu, 4 aylık hamile olduğumu bildiği halde karnımın üzerine oturarak beni darp etmeye devam etti. Güçlükle evin dışına çakmayı başardım. Komşularımın ihbarıyla ölümden kurtuldum.” 
Kızının geceleri sürekli ağlayarak uyandığını anlatan kadın, koruma altına alınmalarını istedi.
 
Konya’nın Karatay İlçesi'nde bir kadının olay bu hale gelmeden önce başvurabileceği bir yer var mı? Bu yer ona kocası veya ağabeyinin desteği olmadan yaşama desteği sunabiliyor mu? Annesinin şiddetine maruz kalan 3 yaşındaki çocuk ve henüz doğmamış bebeğin maruz kaldığı travmayla baş etmelerini sağlayacak bir tedavi hizmeti var mı? Bu aile ve benzer durumdaki insanlar bu hizmetlerden yararlanabiliyor mu?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder