Hümanist Büro çocukla ilgili haberleri yorumluyor...


4 Haziran 2012

İstanbul'da süs havuzu faciası!

Görgü tanıklarının anlattığına göre çocuklar vatandaşlar tarafından havuzdan çıkarıldı, bu sırada ikisinin de bilinci kapalıydı.
İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinde süs havuzuna giren 2 kardeşe elektrik çarpmış; 13 yaşındaki Servet Koçak hastanede hayatını kaybetmiş.

Mahalle sakinleri, süs havuzu çevresinde önlem alınmamasından yakınarak, "Daha önce yetkilileri uyarmıştık. Hiçbir önlem alınmış değil. Bu havuzun buradan kaldırılması gerekirdi." diye sitemde bulunmuş.

Çözüm, gerçekten de süs havuzunu kaldırmak mı? Onu kaldırırsanız Zeytinburnu sahilinden denize girmeye çalışmayacaklar mı? Boğazı ne yapacaksınız? İçinden dere geçen şehirlerde her yıl birçok çocuk derede boğulmuyor mu? Dereleri ne yapacaksınız?

Demek ki çocuklar yüzmek istiyor. Bu onların hakkı (ÇHS 31) değil mi? Hangisine üzülmeli: Belediye'nin ilçedeki bütün çocukların yararlanabilecekleri spor tesisleri kurma görevini yerine getirmemesine mi; yoksa Belediye'den (Belediye Kanunu 14/a) bunu talep etmeyen veya etmeyi aklına dahi getirmeyen hemşehrilere mi?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder