Hümanist Büro çocukla ilgili haberleri yorumluyor...


3 Haziran 2012

Çocuk pornosu çetesine baskın!

Ankara’da sorgulanan şüpheliler arasında yönetmen, profesör, avukat ve öğretmenler de bulunuyor.
 


 
Emniyet Genel Müdürlüğü Bilişim Suçlarıyla Mücadele Daire Başkanlığı'nca yürütülen 2 yıllık sanal takip sonucu önceki gün başlatılan operasyon kapsamında 18 ilde 300 adrese eş zamanlı baskın yapılmış. Operasyonlarda gözaltına alınan ve çocukların görüntülerini çekip, şantaj ile fuhuşa sevk ettikleri iddia edilen 194 şüpheli arasında 5 kamu görevlisinin yanı sıra, yönetmen, öğretmen ve avukatın da bulunduğu iddia ediliyormuş.Çocukların kaldıkları kurumlarda istismara maruz kalmaları ve çocuk istismarında adı geçenlerin arasından kamu görevlilerinin bulunması özel dikkati gerektiren bir durum değil mi?

Bu olaylar ile milletvekili Levent Tüzel'in soru önergesine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen yanıt birleştirilince durum daha da vahim hale gelmiyor mu? Bu yanıtta "Koruma, destek hizmeti ve ayni ve nakdi yardım yapılan çocuk sayısının 56 bin 523; bu çocuklara nitelikli bilimsel hizmet sunabilecek kadrolu psikolog sayısının 15, sosyal çalışmacı sayısının 31, çocuk gelişimcisi sayısının 38, öğretmen sayısının ise 99 olduğu bildiriliyor.

Bu durumda personel eksikliğini gidermek için geliştirilen ve personelde çocuk istismarı konusunda gerekli beceri ve tutumun geliştirilmesi için plan nedir diye sormak her vatandaşın sorumluluğu değil mi?   


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder