Hümanist Büro çocukla ilgili haberleri yorumluyor...


30 Nisan 2012

Bütün alkışlar size olsun Erzurumlu kuaför kardeşlerim

Ukrayna'daki saç tasarım yarışmasına katılan Erzurum'dan 10 kişilik kuaför heyeti çocuk gelin konusunda dikkat çeken bir mizansen ile gösterinin sonunda Rusça "çocuk gelinlere hayır" pankartı açtılar.
Erzurum'dan 10 kişilik kuaför heyeti Ukrayna'daki saç tasarım yarışmasına katılmışlar. Dünyanın her yerinden gelen kuaförlerin yeteneklerini gösterdikleri bu yarışmada, Türk heyeti çocuk gelin konusuna dikkat çeken bir mizansen yapmış ve gösterinin sonunda Rusça "çocuk gelinlere hayır" pankartı açmışlar. Yarışmaya katılan Erzurumlu kuaför Ahmet Kemal Özerbaş, çocuk da olsa tüm gelinlerin saçlarının kuaför salonlarında yapıldığına dikkat çekerek, "çocuk gelinlerin saçını yapmak istemiyoruz" demiş.

Bu çocuk gelinler konusunda toplumun sorumluluğuna ve herkesin yapabileceği bir şey olduğuna dikkat çekmek için çok güzel bir örnek değil mi?

Kuaförler, gelinlikçiler, imamlar, aslında bu sorunu önleyebilecek kişiler değil mi?

Çocuğun evlendirilmesi suç ve çocuk istismarı değil mi?

Erzurumlu Ahmet Bey'in girişimi örnek teşkil etse ve bir harekete dönüşse, bu toplum bu sorunun çözümünde sorumluluk almış olsa, daha güvenilir bir toplum haline gelmez miyiz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder